Рівненська обласна рада звернулася до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів із проханням змінити механізм виплат пільгових пенсій медичним працівникам, які працювали у шкідливих та небезпечних умовах праці.
Як пояснив ініціатор звернення, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Юрій Білик, йдеться про медиків, які мають право на пенсію за вислугу років: колишніх працівників фтизіатричних закладів, інфекційних лікарень, лікарів-рентгенологів та інших фахівців із підвищеним ризиком для здоров’я.
Наразі фінансування таких пенсій покладене на обласні бюджети, що створює значне навантаження та призводить до дефіциту коштів, заборгованостей і навіть судових позовів до комунальних медзакладів.
У зверненні депутати наголошують, що через нестачу ресурсів пенсії виплачуються з поточних кошторисів медичних установ, де пільгові працівники вже давно не працюють.
У зв’язку з цим обласна рада просить ініціювати законодавчі зміни для перенесення фінансування пільгових пенсій медиків з обласних бюджетів на Державний бюджет України та передбачити відповідні видатки на національному рівні.