«Фрезеніус» планує інвестувати 30 млн євро в будівництво гемодіалізних центрів в Україні

8 вересня 2017 р. – Міжнародна компанія «Фрезеніус Медикал Кер» (штаб-квартира
в м. Бад-Гомбург, Німеччина) планує побудувати в Україні 8 нових діалізних центрів, якщо реформа охорони здоров’я буде впроваджена найближчим часом. Нові центри дадуть можливість більш ніж двом тисячам українських пацієнтів з нирковою недостатністю отримувати життєво необхідне лікування гемодіалізом. Про це заявив директор дочірньої компанії «Фрезеніус Медикал Кер», «Фрезеніус Медикал Кер Україна», Володимир Подворний.

На сьогоднішній день в Україні гемодіаліз є фактично недоступним для пацієнтів. За офіційними даними, лише чверть людей, які потребують гемодіаліз, його отримують. Проблемою є в тому числі нестача місць для діалізного лікування в державних закладах охорони здоров’я. Водночас кількість українців із хронічною хворобою нирок (ХХН) складає 450 тис., і це число зростає щорічно на 5 тисяч. Саме ХХН V (термінальної) стадії призводить до відмови нирок та необхідності регулярної пожиттєвої процедури штучної очистки крові (гемодіалізу).

Володимир Подворний, директор компанії «Фрезеніус Медикал Кер Україна»:

«Наша материнська компанія в Німеччині «Фрезеніус Медикал Кер» затвердила інвестиційний проект для України: будівництво 10 сучасних діалізних центрів у різних регіонах країни для лікування пацієнтів із хронічною хворобою нирок. Перевагою наших центрів є проведення гемодіалізних сесій відповідно до найвищих світових і українських стандартів та ведення пацієнтів з ХХН термінальної стадії, згідно з вимогами міжнародних протоколів лікування. З того часу ми вже спорудили та налагодили роботу двох спеціалізованих діалізних центрів – у Чернігові та Черкасах. Але обидва працюють не на повну потужність – через те, що українські пацієнти не мають права вибору й не можуть отримувати послугу гемодіалізу там, де цього хочуть. Ми сподіваємося, що цю ситуацію змінить реформа системи охорони здоров’я й запровадження загальноприйнятого
в європейських та інших країнах принципу «гроші йдуть за пацієнтом». У такому разі більше пацієнтів зможуть отримувати життєво необхідне лікування методом замісної ниркової терапії, і всі вони матимуть вибір, де отримувати якісну й ефективну послугу гемодіалізу. Більше того – це неминуче призведе до приходу в Україну капітальних інвестицій».

Юрій Кремер, старший менеджер з регіонального управління в країнах Східної Європи «Fresenius Medical Care Deutschland GmbH» у м. Бад-Гомбург, Німеччина:

«Світовий лідер у галузі діалізного лікування «Фрезеніус Медикал Кер» в Україні реалізовує ті ж самі завдання, що й в усьому світі: сприяти тому, аби високоякісні технології лікування хронічної хвороби нирок, зокрема, гемодіаліз, були доступні для найбільшої кількості пацієнтів. Ми знаємо, наскільки гостро у країні стоїть питання доступності гемодіалізної терапії. В Україні лише 125 пацієнтів на 1 млн населення отримують послугу гемодіалізу. Для прикладу, в Німеччині цей показник сягає 950 осіб. Тисячі українських пацієнтів з хронічною хворобою нирок V стадії стоять у черзі на діалізне лікування, і троє з чотирьох таких пацієнтів його не отримують. Щоб змінити цю ситуацію в Україні, ми готові ділитися нашим глобальним досвідом і експертизою в діалізній терапії, а також підтримувати країну у втіленні реформ галузі на користь українських пацієнтів».

Доля реформи у сфері охорони здоров’я залежить від ухвалення ключових нормативно-правових актів. Зокрема, у вересні 2017 року на голосування у Верховній Раді України буде винесено законопроект №6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів». Депутати ухвалили законопроект у першому читанні 8 червня 2017 року
й водночас відхилили законопроект №6329 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», який має запустити нову модель фінансування галузі охорони здоров’я. 13 липня парламент не проголосував за законопроект №6327 у другому читанні після внесення численних правок.

У разі ухвалення пакету законопроектів пацієнти (у тому числі з хронічною хворобою нирок V стадії) отримають можливість прийти за гарантованою державною медичною допомогою в обраний ними медичний заклад.