Ті́моті Ві́льям Бертон (англ. Timothy William Burton) — американський кінорежисер, мультиплікатор, письменник, відомий ексцентрик та естет. Майстер сучасного видовищного кіно, що зазвичай ґрунтується на чорному гуморі. Особливою пошаною користується серед представників готичної субкультури. Брат художника Денієла Бертона.

Має свій особливий стиль, притаманний усім його фільмам. Це похмурий готизм у поєднанні з містичним абсурдом. Його творіння дивні і навіть божевільні. Хтось назве його генієм, а хтось чокнутим на всю голову. Всі його знають або хоча б чули про нього. Це великий режисер і саме завдяки його безмежній уяві і фантазії він зміг прославитися на весь світ.

 

Програма ночі кіно:
1. Бітлджус
2. Едвард Руки-Ножиці
3. Велика риба

 

1. Бітлджус

Оригінальна назва: Beetle Juice

Рік: 1988

Країна: США

Режисер: Тім Бартон

Сценарій: Майкл Макдауелл, Уоррен Скаарен, Ларрі Уілсон

Жанр: фентезі, комедія

Прем’єра в світі: 29 березня 1988 року

Час: 92 хв./01:32

В головних ролях: Алек Болдуін, Джина Девіс, Майкл Кітон, Вайнона Райдер

Опис: Що зробить пара непрофесійних привидів, коли їх добру Нову Англію наповнять сноби з Нью-Йорка? Вони наймуть приватного «біо-екзорциста», щоб вигнати прибульців. І результат перевершить всі очікування!

Сеанс: 08 грудня о 21:00

 

2. Едвард Руки-Ножиці

Оригінальна назва: Edward Scissorhands

Рік: 1990

Країна: США

Режисер: Тім Бертон

Сценарій: Керолін Томпсон, Тім Бертон

Жанр: фентезі, драма, мелодрама

Прем’єра в світі: 6 грудня 1990 року

Час: 105 хв./01:45

В головних ролях: Джонні Депп, Вайнона Райдер, Дайенн Уіст, Ентоні Майкл Холл

Опис: Самотній старий вчений створив людську істоту. Але не встиг доробити його до кінця і помер. У створеного ним молодого чоловіка не вистачає рук — замість них у нього щось ніби ножиць — і він вимушений жити в покинутому будинку в повній самоті. Але одного разу він знайомиться з прекрасною дівчиною, яка змогла оцінити його добре серце …

Сеанс: 08 грудня о 22:35


3. Велика риба

Оригінальна назва: 

Рік: 2003

Країна: США

Режисер: Тім Бертон

Сценарій: Джон Аугуста, Деніел Уоллес

Жанр: фентезі, драма, детектив, пригоди

Прем’єра в світі: 10 грудня 2003 року

Час: 125 хв./02:05

В головних ролях: Юен МакГрегор, Альберт Фінні, Біллі Крудап, Джессіка Ленг, Хелена Бонем Картер, Елісон Ломан, Роберт Гійом, Маріон Котійяр

Опис: В основу цієї пригодницької стрічки покладений роман Денієла Уоллеса «Велика риба: роман міфічних пропорцій». Помирає батько, про життя якого син хоче дізнатися якомога більше, збираючи історії про нього.

Син намагається відтворити вислизаючу життя батька в серії легенд і міфів, які той придумує на основі розрізнених фактів. Злети і падіння в житті людини в підсумку постають у несподіваному ракурсі.

Сеанс: 09 грудня о 00:20