Люк Бессон (18 березня 1959, Париж, Франція) — французький кінорежисер, сценарист і продюсер.

Він народився в сім’ї інструкторів з підводного плавання і з самого дитинства готувався продовжити сімейну традицію. Все дитинство Люк провів на узбережжі Греції і Югославії, захоплено займаючись пірнанням і підводною фотозйомкою. Його мрією було стати спеціалістом з дельфінів. Однак у сімнадцять років у результаті нещасного випадку майбутній режисер втрачає можливість займатися своєю улюбленою справою.

Був одружений з акторками: Анн Парійо (Нікіта в однойменному фільмі), Майвен Ле Беско (Діва в «П’ятому елементі»; цивільний шлюб), Міла Йовович. Нинішня дружина — Вірджинія Сілла, співпродюсер останніх проектів Бессона. У Люка Бессона є п’ять дочок.

Найбільш широке визнання Люк Бессон отримав після виходу на екрани його третього фільму «Підземку», за який він був номінований на «Найкращий фільм іноземною мовою» Британської кіноакадемії у 1986 році.

Але, звісно, прославили Люка на весь світ його «Леон» та «5-ий елемент».

Програма ночі кіно:

1. 5-ий елемент

2. Леон

3. Ангел-А

 

1. 5-ий елемент

Оригінальна назва: The Fifth Element

Рік: 1997

Країна: Франція

Режисер: Люк Бессон

Сценарій: Люк Бессон, Роберт Марк Кемен

Жанр: фантастика, бойовик, трилер, комедія

Прем’єра в світі: 7 травня 1997 року

Час: 126 хв./02:06

В головних ролях: Брюс Вілліс, Мілла Йовович, Гарі Олдман, Іен Холм

Опис: Кожні п’ять тисяч років відкриваються двері між вимірами і темні сили прагнуть порушити існуючу гармонію. Кожні п’ять тисяч років Всесвіту потрібний герой, здатний протистояти цьому злу. XXIII століття. Нью-йоркський таксист Корбен Даллас повинен вирішити глобальне завдання — порятунок всього роду людського. Зло у вигляді розжареної маси, наділеної інтелектом, насувається на Землю. Перемогти його можна, тільки лише зібравши воєдино чотири елементи (вони ж стихії — земля, вода, повітря і вогонь) і додавши до них загадковий п’ятий елемент.

Сеанс: 01 грудня о 21:00

 

 

2. Леон
Оригінальна назва: Léon

Рік: 1994

Країна: Франція

Режисер: Люк Бессон

Сценарій: Люк Бессон

Жанр: трилер, драма, кримінал

Прем’єра в світі: 7 травня 1997 року

Час: 132 хв./02:12

В головних ролях: Брюс Вілліс, Мілла Йовович, Гарі Олдман, Іен Холм

Опис: Професійний вбивця Леон, не знає пощади і жалості, знайомиться з своєю чарівною сусідкою Матільдою, сім’ю якій розстрілюють поліцейські, замішані в торгівлі наркотиками. Завдяки цьому знайомству він вперше переживає почуття любові, але…

Сеанс: 01 грудня о 23:06

 

 

 

3. Ангел-А

Оригінальна назва: Angel-A

Рік: 2005

Країна: Франція

Режисер: Люк Бессон

Сценарій: Люк Бессон

Жанр: фентезі, мелодрама, комедія

Прем’єра в світі: 21 грудня 2005 року

Час: 91 хв./01:31

В головних ролях: Жамель Деббуз, Рье Расмуссен, Жільбер Крейда, Серж Рябукін

Опис: 28-річний Андре повинен десятки тисяч євро різним бандитам по всьому Парижу. Коли підходить термін розплати, він розуміє, що шансів розплатитися — немає. І в поліції, і в американському посольстві йому відмовляють в допомозі.

Але, вирішивши накласти на себе руки, він бачить на мосту надзвичайну красуню в дуже маленькому чорному платті, яка стрибає в Сену. Андре кидається за нею. Врятована дівчина обіцяє допомогти Андре у всьому: вона придумує дивовижні способи здобувати гроші і допомагає вирішити проблеми з кредиторами. Але тут Андре починає задаватися питанням — чому ця чудова дівчина так старається заради нього?

Сеанс: 02 грудня о 01:18