Своя́ гра (своя́к) — інтелектуальна індивідуальна гра. Виграє той, хто більше набере балів.

Розрізняють дві версії: елітарна та спортивна. Основна відмінність полягає у тому, що у спортивній сигналізувати про бажання відповісти (натискати на кнопку системи, хлопати у долоні) можна не дослухавши питання до кінця.

Правила

  • Гра проводиться між індивідуальними учасниками. Одночасно грають 3-5 чоловіка.
  • Учасникам пропонується декілька тем, зазвичай 3-5 (хоча кількість може варіюватись до 10-20). Теми як правило підібрані із разних галузей знань.
  • Кожна тема складається з 5 запитань, які різняться за складністю. Перше запитання «коштує» 10 балів, друге — 20, третє — 30, четверте — 40, п'яте — 50.
  • Гравець може відповідати на запитання в будь-який момент після того як почалось зачитування питання. Про це він повідомляє ведучого натисканням кнопки (за умов наявності системи, в інших випадках сигнал про готовність відповідати подається хлопком, підняттям руки тощо).
  • За правильну відповідь на запитання гравець отримує ту кількість балів, скільки «вартує» запитання. У випадку неправильної відповіді бали віднімаються.
  • Після закінчення питання гравці мають 5 секунд на обдумування та можливість відповіді. Після того, як гравець зголосився відповідати йому надається 3-5 секунд для озвучення своєї відповіді. Після неправильної відповіді інші гравці отримують право відповідати. Кожен гравець може відповідати лише один раз на одне питання.
  • Після останнього питання в турі бали кожного гравця додаються. Якщо у двох або більше гравців однакова кількість балів, то переможець визначається за додатковими показниками (кількість правильних відповідей, сума правильних відповідей тощо). Якщо всі показники однакові, то грається додаткова тема.