Галерея європейського живопису «Євро - Арт»

запрошує Вас на урочисте відкриття виставки робіт

«Сила тяжіння Миколи Пашковського»,

присвяченій 65-річчю українського художника

 

10 жовтня 2012 р. о 15:00 год.

 

В ПРОГРАМІ:

- зустріч з художником     

- огляд експозиції      

- музичні композиції    

- святковий фуршет

 Художник Микола Пашковський не мислить своє життя без живопису. Свою малу батьківщину – село Новостав, що близько Клеваня - він описав у багатьох своїх роботах. Місцеві краєвиди, напружена буденна праця селян, глибока мудрість мами і любов друзів – усе це є потужним джерелом його творчості. Створені ним художні образи зрозумілі багатьом, запам’ятовуються і приваблюють глядача. А ще Микола Пашковський володіє величезною притягальною силою внутрішньої енергії живописця, що виражається у самодостатності, гідності, патріотизмі, любові до рідного краю. Він має щире серце, в якому достатньо місця для людяності, тепла й небайдужості.
Микола Пашковський навчався у прекрасних педагогів-художників Г.Єрмолаєва та М.Гончарова на факультеті живопису і графіки Московського народного університету ім. Н.Крупської. Вони привчили його до наполегливості й професіоналізму у мистецтві. Упродовж життя художник пише тільки з натури і дотримується реалістичної манери письма. Малює скрізь і завжди, оскільки це його улюблена справа: наповнювати людську душу красою і світлом.
Нині у творчому доробку митця більше чотирьох тисяч картин, що експонувалися на виставках у Бресті, Мінську, Століні, Пінську, Любліні, Києві, Білій Церкві, Острозі, Гощі, Пересопниці, у рідному Новоставі, Клевані та Рівному. Також його роботи знаходяться у приватних колекціях України, Росії, США. Нині у центральній залі галереї європейського живопису «Євро-Арт» презентовано 54 різножанрових картин М.Пашковського. Усі вони об’єднані концептуальною ідеєю сили тяжіння – гравітації живопису і людини. Частина робіт, що написані митцем нещодавно («Стара кладка», «Останній сніг», «Натюрморт із розкритою книгою» та ін.), рівняни побачать вперше. Неймовірно, але ці картини перегукуються із яскравим і радісним дитинством художника, коли він висаджував у землю освячену гілку верби, аби виросло нове дерево і знову зацвіло.
У презентації беруть участь: Микола Пашковський та його мама і друзі, представники державних органів та громадських організацій, культурно-мистецька еліта міста Рівного та області.
Куратор проекту: кандидат історичних наук, доцент кафедри культурології Рівненського державного гуманітарного університету Лариса Костюк.