Мегамозок — анімаційний комедійний фільм 2010 року Тома МакҐрата, зпродюсований студіями DreamWorks AnimationRed Hour ProductionsParamount Pictures

У початковій сцені розповідається про те, як дві сім'ї, що живуть на планеті, яка от-от загине від чорної діри, рятує своїй малих дітей. Одному з них судилося жити в заможній родині на Землі, та через постійне втручання другого хлопця він потрапив до в'язниці. Обидва прибульці разом ходили до школи, проте невдасі ніяк не вдавалося перемогти щасливчика, що хизувався перед усіма своєю надлюдською силою. Тоді невдаха, що міг вигадувати й майструвати різноманітні пристрої, вирішив для себе, що якщо в нього добре виходить тільки бути поганим, то він має стати найгіршим із усіх існуючих істот в місті Метро-Сіті. Він назвав себе Мегамозком, а другий іншопланетянин, що рятував жителів міста від його капощів, іменував себе Мачо-Мен.

Через багато років протистояння Мегамозку й Мачо-Мена продовжувалося: жителі обожнювали другого, а першого постійно повертали до тюрми після невдалих спроб захопити владу над містом. Коли Мегамозкові вдавалося втекти з тюрми, він весь час викрадав одну й ту саму журналісту Роксен Річі, що працює разом із недолугим оператором Гелом.

Та одного разу злочинцеві вдалося подолати Мачо-Мена — через величезний вибух від нього залишився лише скелет. Спочатку Мегамозок разом із своїм помічником рибою Мініон веселився й хазяйнував у місті на свій розсуд. Та далі йому стало сумно — все його життя становило постійні спроби подолати добро, а тепер він не знав, що робити. Тоді Мегамозок вирішив створити нового доброго героя, що боровся б із ним.

За допомогою спеціального годинника герой може приймати вигляд інших людей. Таким чином він перетворився на працівника Бернарда — працівника музею Мачо-Мена. У цій подобі він почав зустрічатися з Роксен.

Випадково новим супергероєм міста став оператор Гел, що безрезультатно добивався кохання своєї співпрацівниці Річі. Та дівчина відмовила йому й тоді, коли в нього проявилися суперможливості. Тоді Гел — супергерой Титан — вирішив не змагатися з Мегамозком, а також стати лихим і знищити місто й Роксен.

Та Мегамозкові вдалося відмовитися від амплуа лиходія, він разом із помічником врятували місто. Журналістка закохалася в нього, попри його минулі вчинки.