Хоробра серцем

«Хоробра серцем»  - комп'ютерний мультфільм компанії Pixar і Walt Disney Pictures. Головні ролі озвучують Келлі Макдональд, Біллі Конноллі, Емма Томпсон і Джулі Уолтерс.

Головна героїня фільму - принцеса Меріда , дочка короля Шотландії Фергуса і королеви Елінор . Меріда , як справжня принцеса , повинна в усьому подавати всім приклад. Її життя розписане по хвилинах : Елінор стежить за кожним її кроком , і рідко настає день , коли вона надана сама собі і може робити те , що їй подобається - їздити верхи , стріляти з лука і підійматися на прямовисні скелі. Батько Меріди - відважний король , який одного разу вступив у сутичку з гігантським ведмедем на ім'я Морду і втратив ногу , хоч і не бачить нічого поганого в захопленнях своєї дочки , але не сміє перечити дружині.

За традицією , в день повноліття принцеси сини ватажків трьох основних кланів повинні змагатися за руку принцеси. Жоден з них не подобається принцесі , до того ж вона ще не хоче заміж. Але Елінор не бажає слухати свою дочку , вона побоюється , що якщо її не видати заміж , може початися війна. Посварившись з матір'ю , Меріда втекла в ліс , де натрапила на житло відьми , промишляла під прикриттям резчіци по дереву. В обмін на свій медальйон Меріда зажадала від неї як-небудь зачарувати Елінор , щоб змінити свою долю. Повернувшись додому , принцеса пригостила Елінор тістечком , отриманим від відьми, і королева перетворилася на ведмедицю .

Бажаючи зруйнувати чари , Меріда вирушила з матір'ю назад до будиночка відьми , і дізналася , що зняти чаклунство можна лише , якщо втихомирити свою гординю і починають розрубаний мечем під час сварки з матір'ю гобелен до другого світанку. Меріда і ведмедиця - Елінор дізналися про принца , який через свою гордині перетворився на ведмедя Морду (того самого , за якого Фергус позбувся ноги) , а його королівство пало через що спалахнули воєн. Елінор з дочкою повертаються в замок за гобеленом , але батько Меріди , Фергус , замикає дочку в кімнаті , а сам зі своїми воїнами женеться за ведмедицею - Елінор в лісі. За допомогою братів - ведмежат Меріда вибирається із замку , і по дорозі в ліс зашиває полотно. Елінор вбиває Морду , захищаючи Меріда. Остання встигає накрити гобеленом ведмедицю і знімає закляття з матері і братів. Елінор скасовує весілля , і між королевою і принцесою запанував мир і злагода.