"Ревізор" М. Гоголь.
Комедія на 5 дій з одним антрактом.
Тривалість: 2 год 50 хв.

Переклад М. Садовського.
У виставі звучить музика А. Шнітке.

У версії використані сцени із п’єси вилучені при першому виданні в перекладі з російської О. Дзекуна, а також уривки з творів М. Гоголя «Нотатки божевільного», «Невський проспект», «Коляска», в перекладі М. Рильського, М. Лєщенко, Д. Бобиря.
Події відбуваються в Росії в 30-х роках ХІХ ст. у провінційному місті.

Микола Гоголь так писав про свою п'єсу у листах:
"Робіть, що хочете з моєю п’єсою, я не стану клопотати про неї. Вона мені сама набридла, як і клопоти про неї. Дійство справлене нею, було велике і шумне. Все проти мене. Чиновники літні і поважні кричать, що для мене нема нічого святого, коли я осмілився так говорити про службових людей.  Поліція проти мене, купці проти мене, літератори проти мене. Лають і ходять на п’єсу; на четверту виставу неможливо дістати квитків. Якщо б не високе заступництво государеве, п’єса моя не була б ні за що на сцені, і вже знаходились люди, які клопотали про її заборону. Тепер я бачу, що значить бути комічним письменником. Найменша ознака істини -  і проти тебе повстають, і не одна людина, а цілі стани. Уявляю, що ж було б, якби я взяв що-небудь з петербурзького життя, яке мені більше і краще тепер знайоме, ніж провінційне. Прикро бачити проти себе людей тому, хто їх любить поміж тим братньою любов’ю.
У «Ревізорі» я  наважився зібрати в одну кучу усе дурне в Росії, яке я тоді знав, всі несправедливості, які робляться у тих місцях і у тих випадках, де більше всього вимагається від людини справедливості, і заразом посміятись над усім. 
Шкода, дуже шкода, що я ніяк не міг бути у Вас: багато з ролей могли бути абсолютно зрозумілі лише тоді, коли б я прочитав їх". 

Режисер-постановник – народний артист Росії, лауреат Державної премії  Росії ім. К.С. Станіславського, лауреат Національної премії  України ім. Тараса Шевченка – Олександр Дзекун.
Сценографія  – Олександр Дзекун, Алла Локтіонова.
Костюми - Алла Локтіонова.
Головний диригент оркестру – заслужений артист України Зіновій Крет.
Хореографія -  заслужений артист України Олексій Левашов.
Концертмейстер ­–  Валерій Кравчук.
Художник по світлу – Дмитро Усик.
Помічник режисера – Любов Харченко.