Колекція живописних робіт "Східний зодіак" узбецького художника Бахтіяра Рамазанова.

Напередодні Нового року ми завжди з нетерпінням очікуємо  казкового дійства, святкових феєрій та утаємничених непередбачуваностей. З дитинства віримо в те, що з новоріччям обов’язково наступить оновлення у житті і щастя прийде в наші оселі. А також стараємося заглянути в … гороскоп, щоб дізнатися: а що нам рік прийдешній підготував.

У цей святковий час галерея європейського живопису «Євро-Арт» експонує незвичайну колекцію – роботи узбецького художника Бахтіяра Рамазанова (1965 р. н.), що об’єднані під спільною назвою «Східний зодіак». У наше місто уперше із сонячного Узбекистану завітала живописна таємниця, яку ми пропонуємо розгадати. Відвідувачів галереї виставка Б.Рамазанова потішить не лише загадками зодіаку, а  й можливістю насолодитися колірним і ритмічним звучанням створених художніх образів, котрі чимось схожі на картини Марка Шагала.

Розчаруємо, але жодних астрологічних пасажів, лише живописне трактування та інтерпретація декоративних фантазій присутня в роботах Б.Рамазанова. Саме за це й цінуються твори художника не лише в Ташкенті, а й Москві, Вільнюсі, Києві, Мюнхені та Вашингтоні. А відтепер і в Рівному. Крім 12 сюжетних робіт «Східного зодіаку», на виставці представлені пейзажі і натюрморти, що характеризують оригінальність манери письма, в якій виражається артистична театральність натури митця. А колірне звучання композицій, де переважають лілові, блакитні, рожеві барви, створюють легкість в темпоритмі і казковість у їх сприйняті.

Значення події. Для рівнян та гостей міста є нагода ознайомитися із зразками мистецтва Сходу та порівняти їх із художніми здобутками культури Заходу. «Незважаючи на те, що Бахтіяр Рамазанов є вихованцем Ташкентського національного інституту мистецтв та дизайну, - зазначає куратор галереї Лариса Костюк, - все ж таки його творчість настояна на традиціях романтизму, символізму та модернізму французької школи і виражає його причетність до  смислового поля світового образотворення». Відвідувачі виставки у Новоріччі мають унікальну нагоду заглянути під серпанок таємниць «Східного зодіаку» Б.Рамазанова і переконатися, що у цьому шаленому світі щастя усе ж таки існує.

Чекаємо на Вас з 12 грудня 2013 по 2 лютого 2014 року, з 11:00 до 19:00.