Відкриття персональної  виставки  італійського фотомитця Вірджиліо БАРДОССІ (Майстер FIAP-EFIAP/p) «НЕБАЙДУЖИЙ СВІДОК» відбудеться у п’ятницю, 24 серпня (на День Незалежності) о 17:00 год за адресою: м. Рівне, вул. Гетьмана Полуботка, 4, арт-кав’ярня «Сальвадор Далі», галерея О.Купчинського.

Автор виставки – видатний італійський фотохудожник, член журі Міжнародного фотосалону «Волинь. Вернісаж на Покрову-2012» – великої  культурної події, яка щороку відбувається в м. Рівному за ініціативи рівненського фотохудожника Олександра Харвата під патронатом Управління культури і туризму Рівненської ОДА. Цього року Вірджиліо Бардоссі приїде до Рівного, щоб взяти участь у роботі журі і відкрити свою виставку в галереї Купчинського.

Небайдужий свідок

До експозиції виставки увійшли роботи Вірджиліо Бардоссі, за які у різні часи маестро отримав звання  «Майстер Міжнародної асоціації фотомистецтва» і «Відмінник Міжнародної асоціації фотомистецтва (платиновий)» . Світлини  об’єднані між собою тематикою і сюжетами, виконані в техніці чорно-білого фото і складають три великих тематичні розділи.

У першому представлені одинадцять «медитативних» пейзажів – малолюдні лани і виноградники на схилах гір в італійських провінціях Тоскана та Сієнна, стримані краєвиди угорських, румунських та українських Карпат, неосяжний простір тибетських пасовиськ.

Другий розділ – 28 робіт із серії «Світ Марамуреш» – яскравий приклад сучасної фотожурналістики.  Добірка світлин, в якій «моментальні», репортажні знімки мирно співіснують з постановочними кадрами, не створюючи дисонансу або конфлікту вражень. В цілому серія «Світ Марамуреш» – це  строкате полотно, на якому розгортається картина людського життя у дивовижному, забутому Богом  куточку Європи. Дивакувате, дикувате, сповнене різнополюсних емоцій в усіх відтінках чорного та білого – звичайна і водночас екзотична подорож  від дитячої колиски до погосту.

І нарешті серія «Октобер Фест» – історія радісного та буйного свята, замішаного на любові до життя і жаги до розваг. Свято, на якому пиво ллється рікою, часом виходячи з берегів, де пивну троянду зриває бешкетник-вітер вітер і підносить піну до хмар, де пишногруді панянки щедро посміхаються, поправляючи  недбалим рухом свої шикарні декольте, і привітно підморгують натовпу  вусатих і безвусих кавалерів. Загальноміський галасливий бенкет, де веселощі і винахідливі витівки виплескують через вінця келихів, а потім стихають, залишаючи по собі головний біль, уривки спогадів і купу всілякого непотребу на спорожнілих вулицях і розважальних майданчиках.

Назва виставки виникла зі спроби автора засвідчити моменти буття не як сторонній спостерігач і не як шукаючий необережної жертви вуайєрист, а як небайдужий свідок, співчутлива і спостережлива  людина з фотоапаратом.