Оригінальна назва: Yi dai zong shi

Рік: 2013

Країна: Гонконг, Китай, США

Режисер: Вонг Кар-Вай

Сценарій: Вонг Кар-Вай, Ксу Хаофен, Джінджі Зу

Жанр: бойовик, драма

Прем’єра в світі: 08 січня 2013 року

Час: 130 хв./02:10

В головних ролях: Чжан Цзиі, Тоні Люн Чу Вай, Кунг Ле, Сон Хе Гю

Опис: Стрічка культового режисера Вонг Кар-Вая розповідає історію вчителя бойових мистецтв та наставника Брюса Лі. Утім, фільм аж ніяк не можна назвати байопіком у традиційному значенні, оскільки життєва драма Іп Мана стає частиною загальної історії кількох шкіл кунг-фу, які пережили свій розквіт перед Другою світовою війною, потерпали під час японської окупації та відродилися у повоєнному Гонконгу.
Загалом, у картині не йдется про абсолютно реалістичне відображення доби, а радше про емоційне відтворення тогочасної легенди. Нереалізована, практично чеховська любовна драма підкреслює порожнечу, яка залишилася від тих буремних десятиліть, спустошених війною.
Усе це розгортається на фоні видовищних бойових сцен, ідеально «відстроєного» кадру

 

«Великі майстри» – великою мірою насолода візуальна. Сам режисер наполягав на тому, що фільм слід дивитися на великому екрані. У своїй більшості, картина складається з неймовірно захопливих та видовищних бойовив сцен, уривків хронік, та, звісно «візитівок» Вонг Кар Вая – потягів, дощу, цигарок та акварельності самого зображення.
Безперечно, післясмак, який залишиться після перегляду  можна порівняти з серією світлин, за якими тягнеться плеяда історій, спогадів та відчуттів. Ґудзик, як носій спогадів та любовних настроїв, чоловік та жінка, що відстоюються ідеали, які для нього є застарілими, а для неї – житимуть вічно.
Загальнолюдські цінності, перманентний рух та видовищність – те, що характеризує останню стрічку ЛЕГЕНДАРНОГО Вонг Кар Вая.

Цьогоріч, Берлінський кінофестиваль 2013, жюрі якого, до речі, очолював Вонг Кар Вай, був відкритий саме «Великими майстрами». Тому, не пропустіть. Картина, насправді, варта уваги.

8KALuL0CpUo