Протонна променева терапія при лікуванні раку має менше побічних ефектів

Нове дослідження вчених зі Школи медицини Університету штату Меріленд виявило, що пацієнти з раком стравоходу, які одержували в якості лікування протонну терапію, відчували значно менше токсичних побічних ефектів, ніж пацієнти, які лікувалися на апаратах останнього покоління для променевої терапії (радіотерапії). Порівняти з лікуванням протонами можна хіба що кибер-ніж www.cliniccyberknife.ru, після лікуванням яким для побічних ефектів також практично не лишається місця.

Працюючи з колегами в клініці Майо в Рочестері, штат Міннесота і Центрі MD Anderson Cancer в Далласі, штат Техас, доктор медичних наук Майкл Чонг визначив, що у порівнянні з іншими видами рентгенівського випромінювання, протонна терапія є більш інноваційною, точною, і такою, що націлена чітко на пухлини при мінімізації шкоди тканинам, які її оточують.

Дослідники спостерігали майже 600 пацієнтів і виявили, що протонна терапія привела до значно меншого числа побічних ефектів, включаючи нудоту, порушення крові і втрату апетиту, зазвичай притаманних радіотерапії (променевої терапії). Дані досліджень були представлені 22 травня на щорічній конференції з обговорення нових методів лікування раку Particle Therapy Cooperative Group, що відбулася в Сан-Дієго.

"Це свідчення підкреслює точність протонної терапії і те, як це може дійсно змінити життя онкологічних пацієнтів," – сказав д-р Чонг.

Пацієнти з раком стравоходу можуть постраждати від ряду побічних ефектів, включаючи нудоту, втому, відсутність апетиту, порушення крові і легенів, а також від проблем з серцем. Протонна терапія не нівелює всі ці побічні ефекти, але має суттєвий вплив на декілька з них.

Отримані результати мають особливе значення для Школи медицини Університету штату Меріленд, оскільки цієї осені Школа відкриє свій Протонний лікувальний центр Меріленду. Центр надаватиме одну з найновіших і високоточних форм доступною променевої терапії, т.зв. "скануючий промінь олівця", яка орієнтована виключно на пухлину і значно зменшує дози опромінення здорових тканин. Цей метод радіотерапії може безпосередньо точно опромінювати найбільш важкі для досяжності пухлини (www.cliniccyberknife.ru).

Протонна терапія є лише одним з кількох нових методів лікування раку. Інші включають в себе:

  • Вибіркова внутрішня променева терапія, що характеризується надточністю, для лікування пацієнтів з особливо важкими для видалення пухлинами, пов'язаними з печінкою і колоректальним раком;
  • Gammapod – новий, високоточний, неінвазивний метод лікування раку молочної залози на ранніх стадіях;
  • Теплова терапія, яка використовує "тепло" при лікуванні широкого спектра злоякісних пухлин.

Лікування добре працює для багатьох видів пухлин, у тому числі в мозку, стравоході, легенях, голові та шиї, при лікуванні пухлини раку печінки (www.cliniccyberknife.ru), простати, в спинному мозку і шлунково-кишковому тракті. Це також є хорошим варіантом для дітей, хворих на рак, і як очікується, стане важливим варіантом для деяких типів раку молочної залози. На разі, найбільше онкологічних пацієнтів добре обслуговуються і з сьогоднішньою сучасною технологією променевої терапії, але очікується, що аж до 30 відсотків усіх пацієнтів матимуть велику вигоду від нової форми цілеспрямованої протонної променевої терапії.

Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
5 переглядів у липні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував