Протонна променева терапія при лікуванні раку має менше побічних ефектів

Нове дослідження вчених зі Школи медицини Університету штату Меріленд виявило, що пацієнти з раком стравоходу, які одержували в якості лікування протонну терапію, відчували значно менше токсичних побічних ефектів, ніж пацієнти, які лікувалися на апаратах останнього покоління для променевої терапії (радіотерапії). Порівняти з лікуванням протонами можна хіба що кибер-ніж www.cliniccyberknife.ru, після лікуванням яким для побічних ефектів також практично не лишається місця.

Працюючи з колегами в клініці Майо в Рочестері, штат Міннесота і Центрі MD Anderson Cancer в Далласі, штат Техас, доктор медичних наук Майкл Чонг визначив, що у порівнянні з іншими видами рентгенівського випромінювання, протонна терапія є більш інноваційною, точною, і такою, що націлена чітко на пухлини при мінімізації шкоди тканинам, які її оточують.

Дослідники спостерігали майже 600 пацієнтів і виявили, що протонна терапія привела до значно меншого числа побічних ефектів, включаючи нудоту, порушення крові і втрату апетиту, зазвичай притаманних радіотерапії (променевої терапії). Дані досліджень були представлені 22 травня на щорічній конференції з обговорення нових методів лікування раку Particle Therapy Cooperative Group, що відбулася в Сан-Дієго.

"Це свідчення підкреслює точність протонної терапії і те, як це може дійсно змінити життя онкологічних пацієнтів," – сказав д-р Чонг.

Пацієнти з раком стравоходу можуть постраждати від ряду побічних ефектів, включаючи нудоту, втому, відсутність апетиту, порушення крові і легенів, а також від проблем з серцем. Протонна терапія не нівелює всі ці побічні ефекти, але має суттєвий вплив на декілька з них.

Отримані результати мають особливе значення для Школи медицини Університету штату Меріленд, оскільки цієї осені Школа відкриє свій Протонний лікувальний центр Меріленду. Центр надаватиме одну з найновіших і високоточних форм доступною променевої терапії, т.зв. "скануючий промінь олівця", яка орієнтована виключно на пухлину і значно зменшує дози опромінення здорових тканин. Цей метод радіотерапії може безпосередньо точно опромінювати найбільш важкі для досяжності пухлини (www.cliniccyberknife.ru).

Протонна терапія є лише одним з кількох нових методів лікування раку. Інші включають в себе:

  • Вибіркова внутрішня променева терапія, що характеризується надточністю, для лікування пацієнтів з особливо важкими для видалення пухлинами, пов'язаними з печінкою і колоректальним раком;
  • Gammapod – новий, високоточний, неінвазивний метод лікування раку молочної залози на ранніх стадіях;
  • Теплова терапія, яка використовує "тепло" при лікуванні широкого спектра злоякісних пухлин.

Лікування добре працює для багатьох видів пухлин, у тому числі в мозку, стравоході, легенях, голові та шиї, при лікуванні пухлини раку печінки (www.cliniccyberknife.ru), простати, в спинному мозку і шлунково-кишковому тракті. Це також є хорошим варіантом для дітей, хворих на рак, і як очікується, стане важливим варіантом для деяких типів раку молочної залози. На разі, найбільше онкологічних пацієнтів добре обслуговуються і з сьогоднішньою сучасною технологією променевої терапії, але очікується, що аж до 30 відсотків усіх пацієнтів матимуть велику вигоду від нової форми цілеспрямованої протонної променевої терапії.

Автор
( 0 оцінок )
Актуальність
( 0 оцінок )
Виклад
( 0 оцінок )