На онлайн-кінотеатр Netflix більше не можна потрапити через VPN

Видання TorrentFreak повідомляє, що онлайн-кінотеатр Netflix почав боротьбу з нерезидентами США, які користуються сервісом через VPN або за допомогою підміни DNS. Netflix є найпопулярнішим у світі онлайн-кінотеатром, на якому надзвичайно зручно дивитися ліцензійні серіали, так само, як читати каталог статей. За інформацією TorrentFreak, частина аудиторії онлайн-кінотеатру почала скаржитися, що не може підключитися до сервісу через VPN або підміняючи DNS.

Netflix, який є сервісом, орієнтованим на ліцензійний контент, пов'язаний з правовласниками масою територіальних угод. З цієї причини для ряду країн контент кінотеатру недоступний. В Україні, наприклад, сервіс досі офіційно не представлений. Через це безліч користувачів застосовували різні методи для обходу регіональної блокування.

У Netflix надходила маса скарг від студій-виробників відеоконтенту на порушення, що виникають через користувачів-нерезидентів. У березні, наприклад, з'явилася інформація, що кінотеатром нелегально користуються 200 тисяч австралійців. Хоча користувачі і оплачували підписку на сервіс, через складнощі з ліцензуванням унікального контенту в Австралії Netflix там був недоступний. Скільки на кінотеатрі було користувачів з України – невідомо.

В результаті Netflix почав самостійно вести боротьбу з такими користувачами. В останні тижні Android-додаток для Netflix почав примусово встановлювати DNS-сервери від Google. Також сервіс заблокував пул IP-адрес, що використовувалися різними VPN-сервісами.

Представник VPN-сервісу TopGuard розповів, що частина їхніх користувачів не змогли скористатися Netflix, однак блокування на кінотеатрі вдавалося зняти, залогувавшись з американської IP-адреси.

Netflix використовує відразу кілька методів, що дозволяють визначити місце розташування користувача інтернету: http://www.stateyki.org.ua. У хід йде як примітивна перевірка по IP, так і визначення часового поясу, встановленого в операційній системі з подальшою звіркою, чи підходить він до географії користувальницького IP.

Резюмуючи, TorrentFreak пише, що блокування користувачів, що намагаються обійти обмеження, продовжаться. Причина тому – загальний стан індустрії мистецтва кіно і підсумки переговорів між Netflix і Sony Pictures.

Крім Netflix, подібні блокування почав здійснювати інший великий онлайн-кінотеатр Hulu.

Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)