• Головна
  • Десять порад від Бенні Льюіса для тих, хто вивчає мову
13:09, 24 грудня 2014 р.

Десять порад від Бенні Льюіса для тих, хто вивчає мову

«Коли я став «поліглотом», людиною, що вміє розмовляти декількома мовами, мій світ розширився. Я зміг спілкуватись з різними людьми і побачив місця, які в протилежному випадку ніколи б не побачив. Я знаходив друзів у потязі в Китаї завдяки знанням китайської, обговорював політику арабською з жителем пустель, відкрив для себе дивовижні речі зі світу глухонімих завдяки мові жестів, запросив президента Ірландії (жінку) на танець гаельською мовою і навіть розповів про це на ірландському радіо. Я брав інтерв’ю у виробників тканин з Перу, дізнався про тонкощі їх роботи завдяки мові кечуа, перекладав на різних заходах з португальської, угорської та інших мов. Загалом, у мене було надзвичайне десятиліття, повне подорожей по світу та вражень завдяки моїм знанням» (Б.Л.)

  Бенні Льюіс - це один з найвідоміших сучасних поліглотів, який об’їздив півсвіту. виступає з доповідями на конференції TEDx, веде семінари та чудовий сайт«Вивчити мову за три місяці». Ця людина вражає та надихає взятись за навчання просто зараз. Бенні має свої методи та корисні поради для тих, хто бажає швидко та ефективно вивчати мови.

Чи у здібностях справа?

 Ви або народились із геном чи тягою до вивчення іноземних мов, або ні, чи не так? Так вважає більшість людей, але насправді це все лише виправдання. Лише кілька років тому я був жахливим учнем, коли справа йшла про вивчення мов. Я був найгіршим на уроках німецької у школі, а в 20 я тільки англійською і вмів розмовляти. Навіть після 6 місяців мого проживання в Іспанії я ледве міг запитати у перехожого дорогу.

  Але потім настав переламний момент і я змінив свій підхід до вивчення мов. Я отримав диплом рівня С2 (вищий рівень володіння) в Інституті Сервантеса, працював професійним перекладачем і навіть давав інтерв’ю на іспанському радіо, де радив тим, хто хоче вивчати мови та подорожувати. З того часу я вивчив ще декілька мов і зараз володію десь 10 мовами на різних рівнях (від розмовного до вільного). Суть в тому, що годі вже шукати відмовки та запевняти самого себе, що у Вас немає часу чи здібностей. Просто почніть і працюйте, знайдіть час і сили, щоб потім пишатися результатом.

10 порад для тих, хто вивчає іноземні мови від Бенні Льюіса

1. Вчіть правильні слова.

  Багато людей кидають вивчення іноземної мови через те, що з нуля потрібно вивчити дуже багато слів. Але, щоб сформувати робочий словниковий запас, не обов’язково знати всі слова. Насправді, при правильному підході, 20 % Ваших зусиль на вивчення мови дозволить розуміти 80% матеріалу (згадайте принцип Парето). В англійській мові (як і в більшості інших) кожен текст має близько 300 однакових слів. Ви можете скористатися спеціальними вже готовими картками зі словами, а також спеціальними програмами, що їх формують, щоб вчити потрібні слова. Головна перевага таких програм у тому, що Ви не будете, як у випадку із словником, вчити слова у певному порядку. Наприклад, програма Anki формує карти зі словами на необхідні Вам теми і з різним інтервалом буде виводити їх Вам на повторення.

2. Спілкуйтесь, або хоча б розмовляйте вголос іноземною мовою з першого дня

  Дайте собі право на помилки – Ви ж тільки починаєте вивчати мову. Розмовляйте з носіями мови у скайпі чи у Chatroulette,  перекладайте якісь тексти вголос, домовтеся вчити мову з кимось, з ким Ви зможете спілкуватись кожного дня. Так в Вас не буде страху перед тим, що Ви будете вимовляти слова неправильно чи просто не зможете згадати усе, що вивчили, коли прийде час скористатися знаннями.

3Спочатку вчіть корисні фрази

  Уявіть, Ви вивчаєте іспанську, та раптом Вам треба туди їхати. Чого боятись, Ви вже витратили якийсь час на вивчення мови. Що знадобиться Вам щонайперше? Фрази, що допоможуть зорієнтуватись у місті, замовити їжу чи номер у готелі, познайомитись з необхідними людьми, купити у магазині те, що хочете.

4. Слухайте радіо

  Це навіть більш дієвий спосіб звикнути до мови і швидше її зрозуміти, ніж перегляд серіалів в оригіналі. Ви чуєте імпровізовану мову, живу, нібито спілкуєтесь із ведучим самі. Бенні рекомендує ресурс TuneIn  – де зібрані радіопередачі з усього світу.

5. Розповідайте про себе

  Це перше, що Ви повинні вміти, вивчаючи мову. Напишіть про себе короткий текст, перекладіть його самостійно, або з носієм мови, і доповнюйте деталями у процесі вивчення. Це, до речі, чудово ілюструє Ваш рівень прогресу.

6. Не поспішайте записуватись на курси

  Працювати у великих групах корисно та весело, але цей етап точно повинен бути не першим. Найефективніше, як вважає Бенні, спілкуватись з носіями, слухати мову, читати цією мовою, і вже потім вивчати більш загальну програму в групах.

7. Користуйтесь безмежними можливостями Інтернету.

Ви думаєте, що спілкуватись з носієм індивідуально – це дуже дорого? Помиляєтесь! Бо є безліч онлайн ресурсів, що допоможуть Вам стати поліглотом. Бенні радить Duolingo (є український інтерфейс)  та Italiki, останній напряму з’єднує Вас з носієм мови.

Десять порад від Бенні Льюіса для тих, хто вивчає мову, фото-1

8. Будьте готові витрачати на вивчення багато часу.

  Бенні Льюіс запевняє, що витрачаючи на мову 6-8 годин на день, можна володіти мовою на рівні В2 вже за два місяці. Тобто ті люди, що зможуть витрачати на вивчення мови 1-2 години на день, вже за рік зможуть продемонструвати чудові результати! Треба лише почати прямо зараз.

9. Не шукайте виправдань.

  Виявилося, не треба ніяких спеціальних здібностей, аби вивчити мову, але є спеціальні інструменти та прийоми, які допоможуть зробити це легше та швидше. Не бійтесь помилятись, знаходьте вільний час навіть якщо ви думаєте, що у вас його немає, спілкуйтесь з носіями в Skype, слухайте аудіокниги в дорозі, читайте розмовник в черзі у супермаркеті, і вже за місяць-два Ви помітите, що нова мова стає для вас все більш цікавою, легкою та зрозумілою.

10. Не треба одразу прагнути до ідеалу

  Багато новачків на перших етапах не можуть показати ті результати, на які розраховують самі. Як наслідок, навчання просто завершується, ще не розпочавшись. Дозволяйте собі помилки, відставання від графіку чи просто смійтеся над невдачами, але ніколи не здавайтесь! І тоді все вдасться обов’язково.

І на завершення -  чудові виступи Бенні на конференції TEDx, де він розповідає про свій досвід та методи вивчення мов, конференція в Сан-Антоніо та конференція у Варшаві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поради #вивчення мов #Бенні Льюїс #цікаве
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...