• Головна
  • Думки рівненських політиків: іноземці у складі уряду, добре це чи погано?
14:58, 5 грудня 2014 р.

Думки рівненських політиків: іноземці у складі уряду, добре це чи погано?

У вівторок, 2 грудня, Верховною Радою України було затверджено новий склад Кабінету міністрів України, який очолив Арсеній Яценюк. До новообраного уряду увійшли й представники інших країн, а саме: міністром економічного розвитку і торгівлі України став литовець Айварас Абрамовичус, міністром охорони здоров'я – грузин Олександр Квіташвілі, а міністром фінансів американка Наталія Яресько, що викликало неоднозначне ставлення політиків. Одні вважають, що іноземні фахівці зможуть навести лад у певній галузі, переймаючи досвід інших країн, інші ж – навпаки, переконані, що доступ іноземців до внутрішніх справ держави може нести загрозу національній безпеці України. 

Думки рівненських депутатів також неоднозначні.

 Депутат Рівненської облради Степан Молчан:

– Я проти того, щоб в уряді були іноземці. Ми маємо самі вирішувати проблеми нашої країни. Я вважаю, що це хороша картинка для Заходу, а насправді ніяких важливих реформ впроваджувати не будуть. Я з великою повагою ставлюсь до литовців, до грузинів та американців, вони досягли значних успіхів. Але українці мають самотужки розбудовувати свою державу.

Депутат Рівненської міської ради Олександр Чубай:

– Якщо ми застосовуємо будь-які речі, які призведуть до позитивних змін, – це добре. Якщо за стільки років ми не змогли провести реформи самостійно і ми припускаємо, що іноземні спеціалісти нам можуть допомогти у цьому – це також добре. Бо це буде благо для всієї країни. Якщо спеціалісти є більш компетентні за нас, значить ми турбуємось про державу, залучаємо інтелектуальний капітал. Якщо спеціалісти, які залучаються, пройшли певний етап реформ, тоді це добре – залучати людей, які пройшли цей шлях. Якщо виникає питання про загрозу іноземців, яку вони можуть нести нашій державі, то варто застосувати важелі впливу і контролю за цими людей.

Депутат Рівненської облради Сергій Штурхецький:

Думки рівненських політиків: іноземці у складі уряду, добре це чи погано?, фото-1

– Це не добре і не погано. З юридичної точки зору, в уряді немає іноземців, бо вони є громадянами України, і всі норми закону витримані. Українська система управління перебуває у повному "розвалі", і така ситуація потребує якихось екстраординарних рішень. Якщо ми думаємо, що ми тільки запросимо іноземців в уряд, і на цьому зміни закінчаться, тоді це невиправдано. Проте нові люди, які не пов'язані з корупцією, потрібні в уряді. Питання в іншому – Наталія Ярецька має сформувати державний бюджет, незважаючи на високий рівень освіти і знань, що може зробити талановитий фінансист у цих умовах? Тому швидких змін не буде. Ми зможемо оцінити діяльність колишніх іноземців через 1-2 місяці. Їх ефективність залежить від того, наскільки вдасться сформувати команду заступників міністрів та керівників департаментів. А до нашої області це докотиться через рік. Прем'єр дав завдання, але законодавчо заступника міністра чи керівника департаменту звільнити дуже важко. Рибачок не міг толком нікого звільнити на рівні начальників обласних управлінь, навіть якщо й хотів. Тому тільки від введення "свіжої крові" без реформ законодавчого забезпечення нічого не буде.

Депутат Рівненської облради Руслан Сивий:

Думки рівненських політиків: іноземці у складі уряду, добре це чи погано?, фото-2

– Я вважаю, що така ситуація нормальна. І в тому, що іноземці будуть в уряді, не бачу ніякої проблеми. Їм потрібно дати час на реформи. Якщо вони справляться з цим завданням, хай працюють, а якщо ні, то потрібно їх замінити на інших людей.

Секретар Рівнеради Андрій Грещук:

Думки рівненських політиків: іноземці у складі уряду, добре це чи погано?, фото-3

– Це свідчить про бідність правлячої еліти. Еліта настільки пов'язана корупційними зв'язками, що їй потрібні люди з інших країн, щоб провели реформи. Слов'яни у 8 столітті запросили Рюрика, історія повторюється. Хоча я не вважаю, що це погано, – якщо цим людям вдасться впровадити ефективні реформи, то це лише позитив, і я дуже надіюсь на це. Але я з 83 року чую про реформу освіти, а з 99 – про реформи місцевого самоврядування, але так нічого і не змінилось, стало лише гірше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#уряд #рівненські депутати #іноземці #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...