• Головна
  • Болі в спині? Остеохондроз, протрузія чи грижа?
Промо
15:38, 3 червня
Надійне джерело

Болі в спині? Остеохондроз, протрузія чи грижа?

Промо
Відчуття болі в спині знайоме  майже кожній людині. Тим більше зараз, в такий нелегкий час, коли змінився наш звичний режим дня та буденні звички. Хтось почав більше працювати, хтось займається волонтерством та відбудовує країну, а хтось ще досі перебуває в укритті під обстрілами та в руїнах. Але болі в спині так чи інакше не обійшли стороною кожного, тому ми вирішили більше детальніше розгорнути цю тему та звернулися за допомогою до фахівця своєї справи, лікаря- вертебролога Олексія Казакова.
- Олексій, люди часто асоціюють болі в спині з грижою. Чи дійсно це так і які реальні причини винекнення болі в спині?
- Причин дійсно є безліч, вони бувають як генетичні так і після травм. Є ряд захворювань хребта  такі як остеохондроз, грижа й підгрижові стани.
- Розкажіть будь ласка більш детальніше.
- Захворювання хребта ми асоціюємо зі словом остеохондроз, хоча такого терміну у західних країнах немає, це постарадянський термін який означає дегетеративно-дистрофічні зміни. Грубо кажучи це зношення хребтово-рухових сегментів і в кожного хребтово-руховий сегмент має міжсерцевий диск і два хребця. Тому сточення міжхребцевого диску, втрата його рідини і дегетеративні зміни хребців це і називається остеохондроз.
- Яка вікова категорія найчастіше хворіє на остеохондроз? Чи є якась певний віковий діапазон?
-Раніше, коли я навчався в університеті, наші викладачі, лектори казали, що остеохондроз це хвороба після 30 , але зараз ця хвороба стрімко молодіє і на прийомі я часто бачу 13-ти річних дітей  в яких остеохондроз рентгенологічно підтверджпений. Дуже прогресивно ця хвороба молодіє.
-Як його можна виявити на початкових стадіях. Чи обов'язково відразу робити рентген чи можна якось візуально визчити?
- Юридично остеохондроз можна підтвердити тільки за допомогою інструментально-методовим дослідженням. Такими  як, рентгенологічного дослідження КТ чи МРТ хребта, але рішення про той чи інший спосіб обстеження приймає тільки лікар так як дуже багато неспецифічних больових синдромів не потребують дороговартністного обстеження як КТ чи МРТ.
- Цікавлячись питанням болях в спині, я зустріла такі визначення як  кіли та протрузія? Можете детальніше розповісти про ці терміни?
- Все починається з остеохондроза коли міжхребцевий диск починає старіти, хрящі стають нееластичними і він починає  випинатися, це як кулька яку ми надуваємо. Випинання цього міжхребцевого диска  називається протрузія і його не слід плутати з кілою або грижою. Але ця протрузія небезпечна тим що це випинання може відбутися дуже близько до  крупного нерву який виходить з хребта і от тоді, пацієнт починає відчувати біль. В такому випадку ми говоримо про дискогенний біль, тому що нерв зажимається міжхребцевим диском. Якщо нерв защимився у шиї, то людина може відчувати біль який віддає у руку, якщо защимлення нерву відбулося в попереку, то пацієнт може відчувати біль який віддає в живіт, пах чи ногу, або оніміння пальців на нозі.
-- Лікар а що тоді таке кіла?
- Справа в тому, що якщо не лікувати протрузію, тоді  це випинання відбувається до того моменту, коли хрящ уже не може більше випинатися і уявіть, що ось ця кулька яку ми надуваємо - лопає і внутрішня частина диску просто  виходить у хребтовий канал. Ось це вже є такий небезпечний стан для здоров'я який називається кіла міжхребцевого диску. І кіла- це безперечно зміна нормальної анатомії нашого  міжхребцевого диску яка потребує дуже ретельного та негайного лікування та догляду.
- А як потрібно лікувати такий діагноз?
- У всьому світі є оперативне  і неоперативне лікування. По світовій статистиці оперативному лікуванні підлягають від 2-4%  кіл міжхребцевих дисків які викликають дуже нестерпний больовий синдром. Ця біль майже не знімається комбінованими обезболючими препаратиами. Також може викликати  прогресуючий неврологічний дефіцит що сприяє стрімкій втраті функцій тієї ділянки яка нервується защимленим  нервом. Всі решта кіл треба обов'язково лікувати . Я займаюся саме безопераційним методом лікування кіл міжхребцевих дисків.  Найсучаснішою методикою є Резорбції кіл міхребцевих дисків. Це  поступове зменшення або взагалі  повністю зникнення захворювання без оперативного втручання. Це стало можливим завдяки європейському досвіду, надсучасному обладнанні та новим знанням, які постйно удосконалюються в медичній галузі і у більшості пацієнтів ми дійсно можемо добитися повної або часткової резорції кіл міжхребцевих дисків.
- Олексій, а чи безпечне так лікування?
- Це абсолютно безпечно. Пацієнт не відчуває ніяких дискомфортів  і курс лікування може складатися від 10 до 15 днів під час якого пацієнту призначаються спеціальні ін'єкції збагачені тромбоцитами плазми навколо хребта,  призначаються новітні  методи фізіатерапевтичного лікування такі як лазер високої інтенсивності, ударно-хвильова терапія, електротерапія. Інколи мануальна терапія, як ми звикли казати " Вправлення дисків", хоча з точки зору науки це не зовсім вірне визначення, люди люблять казати " лікар вправте мені диски".
- Олексій,  я правильно розумію, що будь- який біль у спині може означати що це кіла?
- Ні. Будь який біль у спині це сигнал про те що, подразнюються  больові рецептори і ці рецептори можуть знаходитися як і в м'язах так і в хребтових структурах і це сигнал що десь відбувся збій. Тому потрібно звернутися до лікаря який зробить вертебрологічні тести та проби, прощупає хребці та скаже чи потрібні додаткокові методи обстеження щоб виявити той травмуючий елемент який діє на ці рецепторти. Тому що біль може бути пов'язана зі спазмом м'язів, при навантаженнях. Методи лікування при різних видах болю -  абсолютно різні і тільки лікар спеціаліст який розбирається в цьому може лікувати такого пацієнта.
Порада від лікаря!
При будь яких болях в спині, не потрібно відразу думати що це відразу "Грижа".  Діагноз "Грижа" можна лише поставити після знімку і як правило єдиним знімком який нам дозволяє підтвердити або виключити діагноз є МРТ. Особливо збентежити має той біль який кудись віддає, наприклад, якщо крім болю у шйному відділі хребта пацієнт відчувває головний біль, запаморочення,  відчуття "ком у горлі" , болить плече,  німіють пальці рук -  потрібно звернутися до лікаря. Якщо біль у грудному відділі хребта та віддає по ребрах і таке відчуття неначе в серце або у внутрішні органи, потрібно звертатися негайно до лікаря. Якщо біль у попереку віддає в живіт,  пах, в статеві органи, віддає в ноги, слабкість при ходбі або німіють пальці на ногах  - це також дуже велика вірогідність грижі міжхребцевого диску і потрібно негайно звертатися за допомогою до фахового спеціаліста-вертебренолог.
При лікуванні сильних болів у спині найголовніше – попередити перехід гострого болю у хронічний. Тому пацієнт повинен якнайшвидше звертатися за медичною допомогою. Фахівці клініки «АвангардМед» у Рівному допоможуть усунути біль, відновити здоров'я та гідну якість життя пацієнта.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Болі в спині #нрижа #остеохондроз #лікар вертебролог #Олексій Казаков #АвангардМед #Рівне
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

live comments feed...