Підприємець, який займається автоперевезенням небезпечних матеріалів повинен навчати кожного співробітника відповідно з ризиками, яким він піддається в зв'язку зі специфікою своєї роботи. Навчання АДР необхідне як людям, які організовують транспортування вантажів, відповідальних за видачу документів, що беруть участь в наповненні, навантаженні, транспортуванні, розвантаженні, так і людям, відповідальних за підтримання порядку в тих місцях, де знаходяться матеріали.

З яких частин складається навчання?

Весь курс складається з трьох частин. Перша частина - загальне навчання, під час якого співробітники повинні бути ознайомлені з основними вимогами, що містяться в правилах перевезення небезпечних вантажів, та отримати знання в області класів небезпечних матеріалів, груп упаковки, попереджуючих етикеток, способів транспортування, правильного маркування і т.д.

Другий етап - навчання без відриву від виробництва, в ході якого співробітники повинні бути ознайомлені з правилами перевезення небезпечних вантажів, які строго відповідають їх обов'язкам на робочому місці. Особа, яка проводить навчання, має надати якомога більше інформації про конкретні матеріали, з якими має справу підприємець. Це тренінг, присвячений строго певним завданням на робочому місці.

Третій етап - навчання техніці безпеки, під час якого співробітники повинні, в першу чергу, отримати знання про небезпеки, пов'язані зі спеціальними вантажами, з якими вони мають справу під час своєї роботи. Про загрози повідомляють, серед іншого, наклейки і знаки. Ось чому так важливо, щоб кожен співробітник вмів ідентифікувати загрози. Програма курсу з підготовки фахівця у галузі автоперевезення небезпечних матеріалів включає:

  • поведінку автомобіля на дорозі з урахуванням руху вантажу;
  • особливі вимоги до автомобіля;
  • загальну інформацію по наповненню і спорожнення резервуарів;
  • додаткові спеціальні положення про використання транспортних засобів;
  • правила поведінки водія при аварії з автоцистерною.

Метою навчання є ознайомлення водіїв автотранспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, з небезпеками, що виникають при транспортуванні таких матеріалів, мінімізація ймовірності аварії і підготовка до дій, які обмежують наслідки аварії. Завданням тренінгу є також підготовка до складання кваліфікаційного іспиту.