Презентація книги Павла Грабовського «Пролісок»

площа Короленка, 6
14 вересня
15:00 Четвер
Обслуговування
( 0 оцінок )
Враження
( 0 оцінок )

14 вересня о 15 год у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудеться презентація книги українського поета, публіциста, перекладача Павла Грабовського «Пролісок», перевиданої рівненським міським товариством «Просвіта» ім. Т. Шевченка.

Павло Грабовський – яскравий представник  української інтелігенції, яка в умовах самодержавної Російської імперії вела боротьбу за національну свободу України, тісно пов'язану з рухом за соціальне визволення.

Своєю творчістю Грабовський ствердив і стверджує, що українська мова споконвіку була і на Луганщині, і на Донеччині, і на Слобожанщині. Більшу частину свого життя поет прожив у тюрмах і засланнях. Збірка була заборонена царською цензурою. У творах звучать переважно сумні мотиви, зумовлені насамперед обставинами його життя, але у них переважає бадьорий заклик до боротьби за щастя народне.

Збірка поезій вперше вийшла у Львові 1894 р.

Нове видання підготував до друку Михайло Борейко. Післямова Лілії Овдійчук.Книга друкується з благословення та підтримки Архієпископа Сумського і Охтирського Мефодія.

У заході візьмуть участь:

-         Преосвященніший Мефодій  - Архієпископ Сумський і Охтирський;

-         Сергій Лучанін  - Протоієрей Рівненської духовної семінарії;

-         Катерина Сичик, заступник начальника управління освіти Рівненського міськвиконкому, голова Рівненського міського товариства «Просвіта»;

-         Лілія Овдійчук, кандидат педагогічних наук, доцент Міжнародного економіко-гуманітарного уніерситету ім. академіка С. Дем’янчука, член правління  Рівненського міського товариства «Просвіта»;

-         Тетяна Сергіюк, методист відділення філології та мистецтвознавства Рівненської Малої академії наук,  член правління Рівненського міського товариства «Просвіта»;

-         Михайло Борейко, член правління Рівненського міського товариства «Просвіта».

Відгуки та коментарі

Написати відгук
Написати коментар

Будь ласка, залиште конструктивний, обґрунтований та інформативний текст, що стосується якість роботи компанії, на прикладі особистого досвіду.

Не дозволяється: використання не нормативної лексики, загроз або образи; пряме порівняння з іншими конкуруючими компаніями; розміщення посилань на сторонні ресурси Інтернету; реклама та самореклама, заяви, пов'язані з діяльністю компанії.

Введіть email:
Ваш e-mail не відображатиметься на сайті
або Авторизуйтесь , для написання відгуку
Обслуговування
0/12
Враження
0/12
Відгук:
Завантажити фото:
Вибрати
Афіша
Показати