Цього року ХІІІ міжнародний джазовий фестиваль «Jazz Bez» поєднає 16 міст України та Польщі: Львів, Луцьк, Рівне, Київ, Харків, Тернопіль, Івано-Франківськ, Севастополь, Одесу, Черкаси, Перемишль, Люблін, Санок, Новицю, Ярослав та Білосток.

Вже дванадцять років поспіль, незважаючи на жодні територіальні розмежування та умовності, «Jazz Bez» приносить радість меломанам, об'єднує організаторів з різних міст, провокує публіку до роздумів, а музикантів - до пошуку нових відтінків джазу та експериментів. 

Родзинкою фестивалю «Jazz Bez» є поєднання максимальної кількості джазових стилів: swing, fusion, bebop, jazz rock, funk, cool, free jazz... 

Упродовж фестивалю джазуватиме більше 100 музикантів зі США, Канади, Ізраїлю, Німеччини, Швейцарії, Великобританії, Португалії, Росії, Литви, Словаччини, Польщі та України.


ZumbaLand (Грузія)

  • Zaza Korinteli – вокал
  • Alexander Nikoladze – флейта, перкусія, вокал
  • Levan Deisadze – бас-гітара
  • Ioseb Kapanadze – клавіші
  • Zaza Tsertsvadze -барабани

Корифеї грузинського етно-джазу ZumbaLand є одним з найактивніших, найпопулярніших та найекзотичніших музичних гуртів цієї країни. 

Для українського слухача, ZumbaLand є відомим насамперед завдяки спільним виступам з Ніно Катамадзе та групою «Insight».

Гурт ZumbaLand заснував у 1993 році відомий у мистецьких колах промоутер грузинської музики у світі Заза (Zumba) Корінтелі. Всі 20 років творчості гурту – це безперервні гастролі, фестивалі, сольні концерти і робота над вдосконаленням власних композицій, запис альбомів. 

Саме слово Zumba музиканти тлумачать як «філософський камінь», або ж абревіатуру грузинської приказки: «Варто тільки захотіти – обов’язково здійсниться!»

Виступи ZumbaLand – це завжди вибух емоцій, свято музики та драйву, театр, де грузинське багатоголосся, фольк і джаз поєднуються між собою і створюють неповторну атмосферу.