Організатор: арт-група галереї європейського живопису «Євро-Арт».

Суть події. У центральній залі галереї європейського живопису «Євро-Арт» відкривається нова виставка, приурочена пам’яті першого голови Правління Рівненської обласної організації Національної спілки художників України Костянтина Марковича Литвина (1938-1998 рр.).

В експозиції представлено 35 полотен митця, написаних у різні періоди творчості. Переважну частину робіт рівняни побачать уперше. Це, зокрема, підбірка  із графічного спадку К.Литвина, його невідомі етюди та окремі живописні картини із архіву сім’ї художника. Мистецька спільнота міста  пам’ятає Костянтина Литвина як прекрасного живописця. Ось чому в експозиції презентуються також його найкращі картини «Мальви», «Рибалки», «Забута дорога», в яких митець по-особливому розкрив художнє сприйняття світу.

Такий підбір картин К.Литвина для виставки не випадковий. Напередодні 75-річчя від дня народження та 15-х роковин пам’яті художника арт-група галереї концептуально репрезентує відомі й невідомі сторінки творчості Костянтина Марковича, щоб актуалізувати значення його особистості  в культурно-мистецькій аурі Рівного у 60-90-х роках ХХ століття.

Творчість Костянтина Литвина уже є історією нашого міста й українського мистецтва в цілому. Народившись на Київщині і отримавши освіту у Київському художньому інституті, одержимий живописом, він значну частину життя віддав Рівному. Художник  працював у рамках методу соціалістичного реалізму, створивши масштабні полотна на виробничу тематику, в яких звучить захоплення людською працею. Але творча натура К.Литвина зуміла вивершитися над тогочасною буденністю і виразитися у знакових картинах «Дорогою на Острог. Місто», «Перед грозою», «Степ» та іншими,  які є впізнаваними: адже в композиціях цих робіт митець створив власну манеру письма, де пульсуючі мазки фарби відцентрово розходяться в усі сторони.

Значення події. В обставинах складного ХХ століття Костянтин Литвин зумів написати сотні творів, серед яких 133 тематичних полотен, 87 пейзажів, 277 етюдів, 10 монументальних картин та багато різнопланових графічних робіт. Творчість художника була предметом уваги на 4 міжнародних, 34 загальноукраїнських та багатьох регіональних і персональних виставках. Картини живописця, експоновані в галереї «Євро-Арт», засвідчують неординарність його художнього мислення та відображають характерну пульсуючу силу кольору на полотні. Рівняни напередодні ювілейних дат художника мають унікальну можливість відчути подих картин відомого й невідомого Костянтина Литвина. А творчий колектив галереї «Євро-Арт» готовий до відкритої розмови  із шанувальниками мистецтва щодо художньої спадщини митця.

У презентації беруть участь: дружина художника Валентина Петрівна, син Олексій Литвин (голова Правління Рівненської обласної організації Спілки дизайнерів України), дослідник творчості К.Литвина, кандидат мистецтвознавства Сергій Виткалов, члени Рівненської обласної організації НСХУ, що працювали разом із митцем у 60-90-х роках ХХ століття (Феофан Бобрик, Тетяна Лукашевич, Анатолій Мартиненко, Іван Жилка, Віктор Гвоздинський),   представники державних органів та громадських організацій, культурно-мистецька еліта міста й області.

Куратор виставки кандидат історичних наук Лариса Костюк.

Виставка діятиме упродовж новорічно-різдвяного циклу свят до 3 лютого 2013 р.