Традиційно, в осінню пору, Народний молодіжний театр «Від Ліхтаря» та Зразкова театральна студія «Маленький принц» Рівненського міського Палацу дітей та молоді збирають в себе найкращі театральні аматорські колективи України та з-за кордону.Саме з 1 по 5 листопада відбудеться Х Міжнародний юнацько-молодіжний театральний фестиваль аматорських колективів  «ЛіхтArt». ІІІ етап «Осінь». Оскільки фестиваль цьогоріч ювілейний, відбувається у три етапи: І етап «Весна», на якому було презентовано формат святкування та визначена стратегія проведення та ІІ етап «Літо», де  працювала «Майстерня театрального критика», відбувалися майстер-класи та відбір колективів до участі в основному етапі.

Мета фестивалю: підтримка та розвиток  творчих стосунків між театральними колективами України та зарубіжжя, формування спільних гуманістичних поглядів на театральне мистецтво.

Основними завданнями є виявлення талановитих та обдарованих дітей та молоді, підвищення їхнього художнього рівня, поширення та обмін творчим репертуаром театральних колективів, виховання дітей та молоді засобами театрального мистецтва, обмін досвідом у системі естетичного виховання молодого покоління.

Цьогоріч оргкомітет  фестивалю підготував багато сюрпризів та цікавих гостей . Окрім демонстрації вистав, в рамках фестивалю будуть проводитись тренінги та майстер-класи з сценічної мови, драматургії, майстерності актора, сценічного руху кращими фахівцями Рівного, України та Білорусі. Традиційно відбудуться «круглі столи» по обговоренню та конструктивній критиці фестивальних вистав. Продовжить свою роботу «Майстерня театрального критика», якою куруватиме театральний критик, театрознавець, позаштатний кореспондент газети «День», науковий кореспондент інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України Ельвіра Загурська. Суттєвим прогресом фестивалю є залучення різних театральних майданчиків міста.

Рівняни та гості фестивалю матимуть змогу переглянути найкращі вистави театральних колективів з України: Київ, Харків, Пісочин, Полтава, Конотоп, Чернігів, Чернівці, Здолбунів, Рівне. Зі Словаччини приїдуть одразу три колективи, з  міст Нітра, Кремніца, Старий Тєков. Вперше візьме участь у нашому фестивалі колектив із Мінська, Білорусь.

Журі фестивалю складатимуть фахівці театрального мистецтва від України та Білорусі! Голова журі – режисер-постановник Брестського академічного театру драми, драматург Тимофій Ільєвський.

Дві вистави буде зіграно на сцені співорганізатора – Будинку культури цементників в місті Здолбунів.

Гості фестивалю:

 • Народний артист України, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка Богдан Бенюк
 • творча ініціатива «THEATRUM MUNDI» (м. Чернігів)
 • Театр одного актора «ЗНІЧ» Білоруської державної філармонії (м. Мінськ)

Унікальність Х«ЛіхтArtу»  полягає в тому, що він поєднує в собі три категорії: юнацькі театри, молодіжні та студентські навчальні театри спеціалізованих професійних кафедр. В кожній з категорій визначається по 8 номінацій та краща вистава. Краща вистава фестивалю виборює Гран-прі! Цьогоріч переможці в категоріях та володарі Гран-прі, окрім традиційних відзнак фестивалю (Ліхтарі), отримають грошові винагороди!

Відкриття фестивалю 1 листопада о 17.30!
Організатори фестивалю:

   

 • Рівненський міський Палац дітей та молоді;
 • Народний молодіжний театр «Від Ліхтаря» Палацу дітей та молоді;
 • Зразкова театр-студія «Маленький принц» Палацу дітей та молоді;
 • Театральна студія «ВідСутність» Палацу дітей та молоді
 • Міська громадська організація «Сприяння позашкільній освіті та соціальному захисту дітей і підлітків ПДМ»Фестиваль відбувається за сприяння Управління культури та туризму Рівненського міськвиконкому в рамках проекту «Рівне – місто унікальних подій»

 

Співорганізатор фестивалю:

 

Будинок культури цементників

Партнери фестивалю:

 • Управління освіти Рівненського міськвиконкому;
 • Рівненський обласний академічний український музично-драматичний театр;
 • Рівненський обласний академічний ляльковий театр;
 • Народний театр «Сонях».

 

Генеральний спонсор фестивалю:

 

Вже вчетверте підтримує Міжнародний юнацько-молодіжний фестиваль аматорських театральних колективів «ЛіхтАрт» як Генеральний спонсор.

 

Запрошуємо всіх, хто любить театр, на свято чарівного дійства, емоцій та вражень!