Галерея європейського живопису «Євро-Арт» в черговий раз презентує яскраве закарпатське малярство. Після прекрасних виставок основоположників закарпатської школи живопису Адальберта Ерделі і Йосипа Бокшая (березень 2012), неординарного співця живописної Верховини Андрія Коцки (листопад 2016) з’явилася потреба ознайомити рівнян із доробком творців сучасного арт-простору Закарпаття. Колектив галереї мав багато спокус щодо претендентів, але вибір було зроблено у підтримку творчості шляхетних жінок-художниць Одарки Долгош, Олени Кондратюк, Людмили Корж-Радько, Надії Пономаренко з Ужгорода. Нині саме вони презентують арт-проект «Верета» у містах України (Вінниця, Тернопіль, Чернівці), який підготовлений організацією «Асоціація творчих жінок Закарпаття «Нова форма».

В експозиції представлено 42 роботи, що створюють враження цільного полотнища живописного килима Закарпаття, що зітканий з окремих декоративних орнаментальних фрагментів художньої уяви мисткинь. Ці картини різні за жанровою та видовою структурою, але без сумніву, тематика творів О. Долгош відгукнеться щемливими нотками у душі кожного, для кого має значення звідки ми родом; роботи О. Кондратюк введуть глядача у світ символічних таємниць буденності і вічності; творчість Л.Корж-Радько налаштує на колірні асоціації «чорно-біле-сіре-привабливе», картини Н. Пономаренко нагадають відвідувачам, що й у ХХІ столітті ще існує прекрасне почуття у нашому житті - ніжність. Представлене малярство, в якому органічно нанизується яскраве звучання світла і кольору,  підтверджує: в творчих майстернях О. Долгош, О. Кондратюк, Л. Корж-Радько, Н. Пономаренко закарпатська живописна школа продовжує розвиватися у нових формах сучасності. До речі, в Ужгороді вважають, що ці шляхетні власниці живописної «Верети» - найкращі жінки-художниці Закарпаття. Приходьте на виставку, щоб переконатися у цій істині.

Значення події. Рівняни з насолодою отримають порцію задоволення і яскравих вражень від споглядання першокласних робіт закарпатських художниць Одарки Долгош («Бабине глядило», «Мереживо часу»), Олени Кондратюк («Весна, літо, осінь та знову весна», «Карпатські корови»), Людмили Корж-Радько («Інфанта», «Молитва»), Надії Пономаренко («Три світила, «Троянда і хамелеони»). «Представлення їх творчості в Рівному, - наголошує куратор Лариса Костюк, - є вагомою сторінкою історії галереї європейського живопису «Євро-Арт» з популяризації вітчизняного живопису на його сучасному етапі розвитку».

У презентації беруть участь: художниці із Ужгорода Одарка Долгош, Олена Кондратюк, Людмила Корж-Радько, Надія Пономаренко, члени Рівненської обласної організації Національної спілки художників України Петро Подолець, Іван Жилка, Володимир Гвоздинський, мистецтвознавці Любов Крайлюк і Сергій Виткалов, культурно-мистецька спільнота Рівного.

Виставка триватиме по 22 жовтня 2017 р.