10 лютого 2016 року 0 13.00 у приміщенні Рівненської обласної універсальної бібліотеки в рамках проведення місячника «Рада Європи» відбудеться зустріч з кандидатом сільськогосподарських наук, науковим співробітником Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН України Шевчуком Романом Васильовичем.Тема заходу: «Біоенергетичні культури: вітчизняний та зарубіжний досвід вирощування»

У світовому масштабі, зокрема країнах ЄС досить динамічно відбувається процес становлення біоенергетики. Україна, як стверджують експерти енергетичних ринків, належить до десятки найбільш потенційних виробників біоенергії в світі.

Дослідження по технології вирощування культур в умовах Рівненської області які можна використати як сировину для виробництва біопалива проводяться інститутом протягом останніх десяти років. Наукова діяльність Романа Васильовича пов’язана з проблемами вирощування культур біоенергетичного напрямку. Найкраще придатна для вирощування в нашому регіоні – енергетична верба. Ця рослина активно кущиться та швидко відростає після кожного збирання врожаю, черенки для посадки легко приживляються. До того ж енергія, отримана від спалювання культури, може до 20 разів перевищувати кількість затраченої на її вирощування, її можна вирощувати із застосуванням невеликої кількості пестицидів. З цими та іншими результатами своїх досліджень ознайомить фахівець викладачів та студентів Рівненського державного аграрного коледжу, які вивчають основи землеробства.

Мета заходу: знайомство із перспективою розвитку біоенергетики, популяризація наукових досліджень науковців області в аграрній галузі, відображення даної тематики у фонді РОУНБ.

Присутні матимуть змогу ознайомитися з матеріалами тематичної виставки «Біоенергетичні культури – шлях до незалежної енергетики».