7 лютого 2016 року о 15 год. у відділі мистецтв Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться презентація компакт диску Раїси Цапун «Весілля в Сварицевичах».

Етнооповідь весільного обряду з пісенним та музичним супроводом. Відтворено на основі наукового видання Раїси Цапун «Весілля в Сварицевичах», матеріал якого був записаний нею у фольклорній експедиції в селі Сварицевичі Дубровицького району Рівненської області від родини Чудіновичів (2004 р.)

У поліському весільному дійстві, що сформувалося ще у дохристиянський період і крізь віки дійшло до наших днів, зафіксовано та відтворено такі весільні обрядодії:

Свашина, весілля: «запросини», коровай, вбирання короваю, неділя в молодого і в молодої, вінчання, після вінчання, зустріч молодих після шлюбу, обід у молодої, викуп молодої, «скривальщина», «здаровування» молодої, від’їзд молодої до свекрухи, приїзд молодих, комора, понеділок: «перезов», знімання «скривальщини», ділення короваю, пироги.

Під час відтворення матеріалу збережено архаїчні риси у мові, що сягають своїм корінням прадавніх часів і мають величезне значення для пізнання історико-культурної спадщини нашого народу. Виконання 115 пісень наближено до автентичного. Апробація пісенного матеріалу відбувалося на індивідуальних уроках з традиційного співу.

Текст читає Заслужений артист України, доцент РДГУ Олексій Заворотній. Пісенне виконання: студентка кафедри музичного фольклору Інституту мистецтв РДГУ, учасниця гурту «Джерело», уродженка села Сварицевичі Інна Крупко-Уставщикова та доцент кафедри музичного фольклору Інституту мистецтв РДГУ, керівник студентського фольклорного гурту «Джерело» Раїса Цапун.

Для музичного оформлення використано інструментальну музику фольклорного гурту «Веснянка» Рівненського палацу дітей та молоді. Керівник – Заслужений працівник культури України Віктор Ковальчук.