Крістіан Мунджіу творить кіно, яке, немов катетер, проникає у вени, розтікається з кров’ю по всьому організму, заполонює розум і навантажує серце. Уже вдруге він вичавлює сентиментальні води з Європи, залишаючи чистий еліксир прозріння.

Фільм “За пагорбами” –  близьке Європі, хоча значно зрозуміліше має бути нам, адже зроблене у православно-пострадянських координатах. Але, можливо, у цьому й немає дива. Адже коли залишаєшся наодинці з Богом, озброєний лише силою любові, ніхто не має переваги, ніхто не знає де вихід…

Фільм розповідає про двох маленьких дівчаток по імені Аліна і Войкіта, які живуть в дитбудинку, вони кращі і самі вірні подруги, які обіцяли, що будуть завжди разом. Далі нам показані ці ж дівчатка, але тільки вже дорослі, подорослішали. Аліна після довгої подорожі і роботи в Німеччині вирішила розшукати свою давню подругу і забрати її до себе. Але як тільки Аліна дізналася, що Войкіта в монастирі негайно поспішила до неї і, у що б то не стало, впевнена, її треба витягти поки не пізно. Аліна була просто в жаху, коли поговоривши зі своєю улюбленою подругою вона не захотіла іти, більш того вона запропонувала Аліні вступити до лав черниць, молитися і постійно вірити у вищі сили. Тоді подруга негайно пішла до священика, з вимогою повернути розум Войко. Побачивши таку картину, монашки були впевнені, що в бідну дівчинку вселився злий дух, Аліна одержима. Їй просто необхідний спеціальний ритуал по вигнанню злих істот, хоче вона цього чи ні.