"Каліка з острову Інішмаан" Мартін МакДонах.
Ірландська комедія.
Тривалість: 3 год.

Мартін МакДонах – ірландець за походженням, народився в Лондоні в сім’ї робітників. Обидва брати МакДонаха, залишені самі на себе, стали письменниками. У 16 років Мартін покинув школу і засів перед телевізором з чипсами і колою на декілька років, живучи на утримання з безробіття. Своїми вчителями він назве, скоріше, Мартіна Скорсезе, Девіда Лінча чи Квентіна Тарантіно, аніж Вільяма Шекспіра. За прикладом старшого брата Майкла, Мартін почав писати сценарії і радіоп'єси. Цілими днями він просиджував за письмовим столом, справно надсилаючи свої опуси редакціям і колекціонуючи відмови. Лише два сценарії були прийняті — аж в Австралії. Але відомим Мартін МакДонах прокинувся тоді, коли до постановки прийняли його «Королеву краси з Лінена», яку він написав за вісім днів.
Слава та численні нагороди посипались на МакДонаха несподівано. Його п’єси ставили і в рідному Лондоні, і на Бродвеї. Проте МакДонах вважає театр лише сходинкою на шляху до слави і зізнається в любові до кіно. А воно відповіло йому взаємністю: Мартін отримав «Оскара» за короткометражку «Револьвер», поставлену за його власним сценарієм.
 «Каліка з острова Інішмаан» - комедія - перша п’єса з трилогії про Аранські острови, яка також включає в себе п’єси «Лейтенант з острова Інішмор» і «Привид з острова Інішер». На островах живуть аборигени, які досі розмовляють лише на гельській мові.

П'єса "Каліка з острову Інішмаан" була впереше виконана Королівським Національним Театром  у театрі Коттесло в Лондоні 7 січня 1997 року.

Прем'єра вистави - листопад 2011 року.

Переклад - Олена Петрів.
Режисер-постановник - Володимир Петрів.
Сценографія - Сергій Ридванецький.
Художники по костюмах – Володимир Петрів, Анна Пілюгіна.
Звукорежисер – Надія Устянчук.
Художник по світлу – Дмитро Усик.
Помічник режисера – Микола Савчук.
Художньо-постановочна частина – Неля Полєхіна.
Бутафорія - Віра Сметанкіна.
Технічне забезпечення сцени – Юрій Никитюк.
Костюми -Тетяна Суржинська, Наталія Пашковська.
Реквізит – Валентина Климішина.
Зачіски – Наталія Висоцька.
Столярні роботи – Василь Вєтров.