Нам 2 роки! Ми запрошуємо Всіх відзначити з нами цю подію! Відзначити так, як подобається нам - тренуванням! Приходь на відкрите тренування Айкідо! Ми будемо раді бачити всіх!

Айкідо́ («шлях гармонійного розвитку» ) — японське бойове мистецтво, створене Уесібі Моріхеєм . Людину, яка займається айкідо, називають айкідока.

В давні часи досконале володіння прийомами нападу і захисту, як зі зброєю так і без неї, було життєво необхідне кожному японському воїну. Тому бійці тренували різні види бойових мистецтв, передаючи секрети технік від батька до сина, від майстра до учня. Такі знання було важко отримати і береглися вони, як великий скарб від сторонніх очей. Поступово, з появою прошарку самураїв — елітних військових, з'явився культ меча і на передній план вийшло мистецтво володіння ним — тобто кендзюцу. Але в сутичці завжди був ризик втратити меч, і тому кожен самурай також володів дзюдзюцу — мистецтвом бою без зброї. Поступово з настанням нових часів, відходом у минуле доби міжусобних війн, приходом панування вогнепальної зброї старі бойові мистецтва почали втрачати своє значення. Тоді знайшлись люди, які змогли переосмислити давні традиції і додавши до них філософію самовдосконалення людини і гармонії її зі всесвітом розробили новий підхід до бойових мистецтв, як до засобів становлення і розвитку особистості. Так з'явилися кендо,дзюдо,кюдо та інші. В цих назвах До  — це шлях розвитку і вдосконалення. Одним з таких шляхів і є мистецтво айкідо, що було створено Уесібі Моріхеєм, якого айкідісти називають Осенсей («Великий вчитель»). Технічни основи айкідо Уесіба заклав у середині 1930х років на базі інших бойових мистецтв, що тренував засновник.