• Головна
  • Кілька слів для тих, хто шукає своє покликання
12:51, 25 лютого 2015 р.

Кілька слів для тих, хто шукає своє покликання

  Без сумніву, однією з найважливіших місій в житті кожної людини є реалізація свого покликання. Хтось пече хліб, хтось ремонтує одяг, хтось вчить дітей. А хтось кожну з цих речей вміє робити краще за всіх. І коли ти зустрічаєш цих людей, які вже знайшли своє життєве призначення і приносять користь цьому світу, отримуючи задоволення від своєї діяльності, одразу ж виникає думка: «А що дійсно добре можу робити я?».

Досить складне питання. Як не дивно, не кожен може дати на нього відповідь. А ще дивніше те, що навіть не кожен над цим задумується. Але ж розуміння свого призначення дає нам змогу дійсно правильно побудувати життєвий шлях. Саме тому визначити його слід якомога раніше для того, щоб розвиватися у правильному напрямку і не тільки працювати із захопленням, а ще й приносити суспільству максимальну користь.

Як це зробити? Як зрозуміти, який в тебе внутрішній унікальний дар? Як відкрити вірний шлях до самореалізації? Звичайно, це не справа 30-ти хвилин, для того, щоб бути певним у своєму виборі, потрібен час для спроб, роздумів та пошуків. Та все ж ми спробуємо допомогти собі зорієнтуватися.

1. Слухайте себе і Всесвіт

Звучить дуже пафосно і якось по-філософськи, але ось як це працює. Не тільки ви шукаєте своє покликання, але й воно шукає вас! Прислухайтеся до своїх розмов з друзями, свого внутрішнього голосу, поглядів та роздумів. «Незвичайні» збіги обставин, раптові здогадки, особисті нестандартні рішення проблеми – ваше призначення розмовляє з вами щодня. А можливо, вже є щось, що ви робите щиро, легко і з задоволенням, але навіть не задумувались, що це може бути вашим життєвим покликанням? Уважно подивіться на себе і навкруги – це перший крок. 

2. «Якби у мене був фінансовий безліміт, що б я робив?»

Уявіть, що у вас нескінченна кількість грошей. Якби вам не потрібно було думати про заробіток, про що б ви думали і чим би займалися тоді? Головне – не відкидайте жодної думки та будьте чесні самі з собою. Створити зразкову родину, побудувати безліч теплиць з трояндами, відкрити власну радіостанцію – всі ці думки мають право на існування, тож сміливо мрійте і фантазуйте.

3. А тепер, після всього цього самоаналізу, спробуємо виконати невеличку вправу. Візьміть три аркуші і ручку. На одному аркуші напишіть, що вам більше за все подобається робити в житті. Не лінуйтеся, гарненько подумайте і пишіть навіть те, що здається безглуздям. Згадайте те, що ви любили робити в дитинстві. Пунктів має бути не менше, ніж 30. Написали? Тепер викресліть заняття, до яких лежить душа тільки під настрій. Потім викресліть всі захоплення та пристрасті, якими ви б не хотіли займатися професійно. Добре подумайте та вирішіть, чи є з тих речей, що залишилися, такі, якими б ви не хотіли займатися все життя. Якщо знайшли – їх також викреслюйте.

На другому аркуші напишіть всі свої сильні сторони, позитивні якості характеру, уміння, здібності та навички. Виділіть те, чим ви в собі пишаєтеся, те, чим ви відрізняєтеся від інших. Над цим питанням теж треба помізкувати, ви могли проявити хист до чогось багато років тому, в школі, наприклад, а потім у вас просто не було шансу ще раз підкреслити в собі ту чи іншу здібність. Якщо вам важко це зробити – попросіть друзів, хай кожен з них скаже по сім ваших найголовніших особливостей.   Зіставте перший і другий аркуши і на третьому напишіть види діяльності, в яких ви можете використати свої якості, не уникаючи своїх вподобань. Напишіть якомога більше варіантів, щоб було з чого вибирати. Проявіть креативність, професій різноманітних у світі зараз просто безліч, і, можливо, саме ви будете якимось рідкісним особливим вузькопрофільним спеціалістом.    

А, можливо, і навпаки. Адже покликання може бути одне, а професій може бути кілька. Тож не обов’язково пов’язувати призначення і професію. Головне – розуміти, заради чого ти обрав цю роботу, що тебе надихає і яка від цього користь світу. Коли ви визначили, які з варіантів професій вам підходять (ваші здібності реалізуються, і справа буде приносити вам задоволення), починайте діяти. Не відступайте, дійте послідовно, але впевнено. Тільки, отримавши досвід роботи, можна напевне знати, підходить вона чи ні. І, звісно, не кидайте справу на половині шляху, адже зробити аналіз без зайвих емоцій можна лише досягнувши якогось результату.        

Друзі, пам’ятайте. Абсолютно кожна людина вміє робити щось справді краще за всіх інших людей. І ви теж! Знайдіть своє призначення, розвивайте його, змінюйте світ на краще і тоді світ точно не забариться відповісти вам взаємністю! Успіхів!  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #цікавини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...